ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieDecember 01 2020 06:00:55  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » UFO » Black Knight

  Black Knight
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Obieha okolo zeme 13 000 rokov starý satelit ?

V USA sú raketoplány známe pod názvom Space Shuttle (voľným prekladom vesmírna kývadlová doprava). NASA označuje lety raketoplánov pojmom Space Transportation System, preto sa misie raketoplánov označujú aj skratkou STS. Vôbec prvá misia raketoplánu na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS), bola misia STS-88. Tá sa však nepreslávila len týmto prvenstvom. Veľký rozruch vyvolali aj fotografie vyhotovené astronautami tejto misie, ktoré sú dodnes k dispozícii na stránke NASA. Po zhliadnutí záberu zrejme každý z vás hneď pochopí, prečo vlastne. Bod záujmu je zrejmý. V uplynulých rokoch vzniklo mnoho teórií o tom, čo vlastne tento objekt je, od úlomku zo stanice ISS, ruský špionážny satelit, až po mimozemskú družicu, či materskú loď. Objekt si zakrátko vyslúžil označenie Black Knight (čierny rytier).

Ešte predtým, než začne ktokoľvek z vás hľadať na internete vyjadrenie NASA k tomuto objektu, ušetríme vám čas – žiadne nie je. Mnohí ľudia sa už pokúšali zistiť odpoveď na otázku, čo to je ? NASA však zaryto mlčí a aj tým chtiac-nechtiac vytvára živnú pôdu pre rôzne konšpiračné teórie. Najrozšírenejšou z nich je práve tá o mimozemskom satelite, ktorý dokonca má vysielať aj signál. Nikto však nevie presne určiť, na ktorej frekvencii.

Vôbec prvým človekom v histórii, ktorý spomenul mimozemské signály, bol Nikola Tesla v roku 1899. Pri svojich pokusoch s rádiovými vlnami zachytil signál, ktorý nepochádzal zo Zeme. Po prvom zachytení signálu Tesla roky pracoval na vylepšovaní zariadení, ktoré by mohli lepšie zachytávať a dekódovať tento signál. Podľa Teslu, prvé signály boli rytmické zvuky, ktoré pripomínali Morseov kód. Okolo roku 1918 však začal Tesla príjmať aj konverzácie. "Zvuky, ktoré zachytávam každú noc sa na prvý pohľad zdajú ako reč ľudí v jazyku, ktorý nepoznám. Nemôžem uveriť tomu, že zachytávam reč z iných planét. Musím prísť na jednoduchšie vysvetlenie", uvádza vo svojom denníku. Dr. Hugh Mansfield Robinson a Ernest B. Rogers vykonali v roku 1921 sériu experimentov, v ktorých sa pokusili potvrdiť, alebo vyvrátiť Teslove skúsenosti. Napokon došli k záveru, že signál musí byť mimozemského pôvodu, nakoľko na Zemi v tom čase neexistovalo zariadenie, ktoré by bolo schopné šíriť signál takej intenzity.

V časoch začiatkov studenej vojny sa o objekt zaujímali obidve strany – USA, aj Sovietsky zväz. Obaja vedeli o signále, ktorý prichádza z obežnej dráhy. Obaja boli rovnako presvedčení o tom, že sa jedná o satelit vypustený druhou stranou. Denník St.Louis Post Dispatch vyšiel 14.mája 1954 s nasledujúcim článkom:

"Pred tromi týždňami sa začala medzi ľuďmi šíriť informácia, že Spojené štáty zaznamenali záhadný tmavý satelit obiehajúci nad našimi hlavami. Objavili sa špekulácie, že by sa mohlo jednať o ruský prieskumný satelit. Avšak minulý týždeň, Ministerstvo obrany Spojených štátov hrdo vyhlásilo, že objekt bol identifikovaný. Jedná sa o vesmírny odpad, pozostatky satelitu Air Force Discoverer, ktorý zišiel zo svojej dráhy".

Záujem o objekt znovu vzrástol v roku 1957, kedy bol neznámy objekt zachytený neďaleko Sputniku I. Podľa správ sa malo jednať o "neidentifikovateľný objekt na obežnej dráhe Zeme". V tom čase však ani Sovietsky zväz, ani USA nedisponovali satelitom, ktorý by obiehal Zem od severu na juh, čiže od pólu k pólu. Prvý takýto satelit bol na obežnú dráhu vypustený až v roku 1960. Otázka teda znie, kto vypustil Black Knight a za akým účelom ?

V roku 1960 Spojené štaty skonštruovali takzvaný "Dark Fence". Jednalo sa o sústavu menších radarov rozmiestnených po území celých Spojených štátov, ktorá mala slúžiť ako pomôcka pre ostatné radary, ktoré mali problém odhaľovať malé satelity. Príjimacie stanice zaznamenali signál z každého objektu prelietajúceho nad územím. Svojim rozmiestnením pritom dokázali určiť jeho rýchlosť, vzdialenosť a smer.

Práve Dark Fence, 31.marca roku 1960 zachytil neznámy objekt. Vedci a astronómovia vypočítali jeho váhu na 10 až 15 ton a rýchlosť jeho obehu bola dva-krát rýchlejšia, ako rýchlosť ktoréhokoľvek nášho satelitu. Vyvrátila sa tak informácia, že by sa mohlo jednať o pozostatky satelitu Air Force Discoverer tak, ako predtým vyhlásila vláda Spojených štátov. "Objekt sa objavuje nepravidelne. Je iný ako naše satelity, alebo ktorékoľvek iné vesmírne objekty. Nevieme, kedy ho máme pozorovať. Niekedy sa objaví, niekedy nie", vyhlásil Robert L. Johnson, riaditeľ Adlerovho planetária. Po niekoľkých taktýcho preletoch počas pár dní, riadiaci dôstojník kapitán W.E.Berg usúdil, že "niečo" obieha okolo Zeme po nezvyčajnej obežnej dráhe – od severu k juhu. Osobne preto navštívil Pentagon a informoval Arleigha Burkeho, vedúceho námorných operácii. V priebehu pár minút bola informácia odovzdaná vtedajšiemu prezidentovi Dwightovi Eisenhowerovi a označená ako prísne tajná.

John Keel vo svojej knihe Disneyland of the Gods takisto spomína, že vo februári 1960, Spojené štáty zaznamenali na obežnej dráhe neznámy objekt, ktorý je tak veľký, že v tom čase nebolo v silách žiadnej krajiny ho na obežnú dráhu vôbec dostať. 3. septembra 1960, sedem mesiacov po tom, čo bol satelit prvý krát zachytený radarmi, bol zachytený aj objektívom fotoaparátu v Grumman Aircraft Corporation na Long Islande. Viacero amatérskych astronómov pozorovalo na obežnej dráhe objekt, ktorý sa javil ako červená bodka a v porovnaní s ostatnými satelitmi obiehal planétu od severu na juh (od pólu k pólu), zatiaľčo ostatné satelity obiehali planétu využívajúc smer jej rotácie.

V roku 1963 bol na obežnú dráhu vyslaný astronaut Gordon Cooper. Počas svojho posledného obehu nahlásil, že vidí svetielkujúci objekt, ktorý prelieta okolo jeho modulu. Objekt zachytila aj sledovacia stanica Muchea v Austrálii. Túto informáciu odvysielala aj televízna stanica NBC, avšak po tom, čo sa Cooper vrátil na zem, reportérom bolo zakázané vykonať s ním rozhovor ohľadom tohto objektu. Oficiálna verzia neskôr znela ako "halucinácie spôsobené vysokou hladinou kysličníka uhličitého". Cooper samotný nesúhlasil s týmto vyjadrením, hlavne kvôli tomu, že objekt bol zaznamenaný na radare. Približne v tom čase začali amatérski rádio operátori po celom svete zachytávať zvláštne kódované správy, s ktorými si však nevedeli rady.

Až v roku 1970 škótsky autor Duncan Lunan vyhlásil, že sa mu podarilo dekódovať jeden zo signálov. Bral do úvahy vertikálnu súradnicu signálu, horizontálnu súradnicu signálu, pričom počítal aj s časovým oneskorením rádiového signálu. Výsledok ? Mapa súhvezdia Pastier (Boötis) tak, ako by vyzeralo pred 13 tisíc rokmi. To však nie je všetko. Podľa Lunana je v tomto grafe skrytá správa, ktorú sa mu podarilo preložiť do jednoduchej angličtiny. Jej znenie je:

"Začiatok. Náš domov je Epsilon Boötis. Je to dvoj-hviezda. Žijeme na šiestej planéte zo siedmych v poradí. Na šiestej zo siedmych v poradí od toho slnka, ktoré je väčšie z dvojice. Naša planéta má jeden mesiac. Štvrtá planéta má tri. Prvá a tretia planéta majú po jednom. Náš satelit je na obežnej dráhe vašej planéty".

Samotný Lunan akoby nemohol uveriť svojim vlastným zisteniam. "Sú len tri možnosti. Buď som sa zbláznil, alebo som ten signál nerozkódoval správne. Treťou možnosťou je, že tu máme skutočne dočinenia s vyspelou civilizáciu z blízkosti hviezdy Arktur (Arcturus), ktorá vyslala k Zemi svoj satelit, ktorý sa aktivoval, keď prvý krát zachytil naše rádiové vlny", uvádza vo svojej práci Lunan. Po tom, čo svoje zistenia publikoval v žurnáli British Interplanetary Society a v niekoľkých novinách v Spojených štátoch, celá kauza pomaly upadla do zabudnutia a nikto sa jej už ďalej nevenoval.

Black Knight tak ostáva dodnes záhadou. Až do dnešného dňa nebol nikto schopný odpovedať na najprimitívnejšiu otázku – čo je to ? Ako je možné, že "to" obieha našu Zem od severu k juhu, za akým účelom ? Konšpirátori sú presvedčení, že sa jedná o mimozemský satelit, umeistnený na našu obežnú dráhu pred asi 13 tisíc rokmi. Môže sa skutočne jednať o satelit, ktorým sa niekto snaží komunikovať s ľudskou rasou ? Na druhej strane, skeptici na fotkách nevidia nič iné, len vesmírny odpad, alebo zvláštne vyzerajúci asteroid. Ak je to však tak, prečo nie je NASA schopná už 15 rokov odpovedať na túto otázku ?

TIP: Pozrite si fotografie NASA v plnom rozlíšení:
Fotografia 1 Fotografia 2 Fotografia 3

"Pozorujem to už niekoľko dní a nemám najmenšieho tušenia, čo to je. Nie je to meteorit, na ten je to príliš pomalé. A nie je to ani ľudský satelit" (Frank Judson, Adlerove planetárium).

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,298,086 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.