ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieDecember 01 2020 05:59:14  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Záhadné miesta na Zemi » Baigongské rúry

  Baigongské rúry
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Baigongské rúry

Vesmír je plný záhad, ktoré vyvracajú naše doterajšie znalosti, či tvrdenia. Medzi takéto záhady bezpochyby patria aj artefakty, ktoré svojim vekom jednoducho nezapadajú do nášho výkladu ľudskej histórie. Čo-to sme naznačili už v našom článku o kameňoch z ICA. V roku 1969, Dr. Javier Cabrera Darquea našiel v púšti Ocucaje, v oblasti Ica, Peru, takmer 15 000 vyrezávaných kameňov. Všetky kamene sú k dispozícii komukoľvek v meste Ica, v dome Plaza de Armas. Takmer 15 000 vyrezávaných kameňov zobrazuje pokročilé znalosti z medicíny, transplantácie, zoologie, biológie, geografie, ľudí s dinosaurami, astronómie a astronautiky do takých detailov, že sa za ne nemusí hanbiť ani moderná veda. Vôbec po prvý krát bolo ľudstvo konfrontované s dôkazom, že už niekto pred nami poznal tajomstvá operácie, vesmírneho letu a množstva ďalších vecí. Najväčšou záhadou je ale ich vek, ktorý odhadol na 13 miliónov rokov. Skutočnosť, ktorú nevie nikto vysvetliť. Nemáme žiadne racionálne vysvetlenie, kto ich vyrezal, kedy a prečo ?

Takéto artefakty sa zvyknú označovať aj ako Oopart (z anglického out of place artifacts). Tieto objekty sa našli na rôznych miestach našej planéty, pričom svojou konštrukciou, použitými materiálmi alebo účelom použitia jednoducho "nepasujú" do svojej doby. Vysvetlení môže byť mnoho. Či už nie sú dielom ľudí, alebo je naša predstava o technickej vyspelosti našich predkov nesprávna, faktom ostáva, že tieto predmety už roky nie len fascinujú, ale aj mätú odborníkov z rôznych oblastí. Nájdených predmetov je mnoho. Dnes sa bližšie pozrieme ďalší takýto nálzez - Baigongské rúry.

V roku 1996, bádateľ Bai Yu prechádzal okolo hory Baigong, ktorá leží asi 40km juhozápadne od mesta Delimgha, v čínskej provincii Quighai. Počas svojej cesty narazil na asi dva metre hĺbokú jaskyňu, ktorá vyzerá ako umelo vyhĺbená. Po jej krajoch sa nachádzajú ďalšie dve jaskyne, ktoré sú však zavalené. Hneď po vstupe do jaskyne zbadal niečo, čo je (a pravdepodobne dlhé roky aj bude) predmetom mnohých debát po celom svete. Vo vnútri jaskyne našiel zvyšky dutých kovových rúr, ktoré vyčnievali zo stien jaskyne a očividne viedli do neďalekého, 80 metrov vzdialeného jazera.

Rovnaké rúry boli pritom nájdené tak na brehu, ako aj na dne samotného jazera. Ich veľkosť je pritom rôzna, od veľkých rúr, s priemerom cez 40cm, po rúrky tenučké ako slamka. Najzaujímavejší je však ich vek. Odborníci ho odhadli na viac ako 150 tisíc rokov. "Pekingský inštitút geológie určil, že tieto trúbky boli tavené pred asi 150 tisíc rokmi. Ak vôbec boli vyrobené ľuďmi", vyhlásil Brian Dunning, majiteľ známeho protálu skeptoid.com. Ak boli skutočne vyrobené ľuďmi, opäť musíme použiť našu starú známu vetu, história ľudstva tak, ako sa dnes uvádza v učebniciach dejepisu jednoducho nie je správna.

Pri zisťovaní veku artefaktov bola použitá termoluminiscenčná metóda dátovania, čo je technika, ktorá odhalí, pred akým časom bol kryštalický minerál vystavený na svetlo alebo zahriaty. Až doposiaľ sa predpokladalo, že človek obýval túto oblasť len posledných 30 tisíc rokov. V nám známej histórii boli obyvateľmi oblasti nomádi, ktorí by svojim kočovným štýlom života určite v oblasti nezanechali takéto štruktúry. Aj preto v roku 2002 začal na týchto miestach vykonávať svoje výskumy tím vedcov, ktorí sa pokúsili dokázať, že rúry sú prírodným úkazom. Po vykonaní všetkých potrebných úkonov, Yang Ji z Chinese Academy of Social Sciences napokon pre agentúru Xinhua vyhlásil, že nepopiera teóriu, podľa ktorej je tento artefakt prácou vyspelej, možno mimozemskej civilizácie. "Táto teória je pochopiteľná, buď sa potvrdí, alebo vyvráti", uviedol.

Zaujímavosťou je, že podľa výsledkov analýzy tvorí 8% materiálu týchto rúr, nám neznámy prvok, ktorý nedokážeme identifikovať. Zvyšok je oxid železitý, oxid kremičitý a oxid vápenatý. Práve oxid kremičitý a oxid vápenatý sú výsledkom pôsobenia medzi železom a pieskovcom, teda materiálom, v ktorom boli rúry nájdené, čo je jednoznačným dôkazom o ich značnom veku. "Podmienky v tejto oblasti sú kruté. Nie sú tu žiadne obydlia, ani žiadny moderný priemysel, len zopár pastierov na sever od hory. Aj preto je celý tento prípad obzvlášť zaujímavý", myslí si Liu Shaolin, inžinier, ktorý určoval vek artefaktov. Aby toho však nebolo málo, podľa ďalších meraní inštitútu China Earthquake Administration, niektoré kusy rúr sú vysoko rádioaktívne. Aj kvôli tomu vzniklo v uplynulých rokoch viacero rôznych scénarov.

Pomerne veľkej popularite sa teší teória o mimozemskej technológii. Viaceré antické legendy spomínajú lietajúce bytosti, ktoré mali obývať túto oblasť pred tisíckami rokov. Mnohí miestni šamani sú aj dnes toho názoru, že tieto bytosti boli "sluhovia stvoriteľa s hlavou tigra, ktorých sem priniesli ohniví vtáci". Na prvý pohľad možno trochu bizarná teória, pravdou však ostáva, že už na prvý pohľad nie je s celým prípadom tak všetko v poriadku. V roku 2003, teda rok po "oficiálnych" výskumoch sa do provincie Qinghai vydala ďalšia skupina expertov, ktorí tu chceli uskutočniť svoje vlastné merania. Je zvláštne, že ich výsledky a podrobné analýzy nikdy nikto oficiálne nezverejnil. Našli vedci niečo, čo nemali ? Má táto cenzúra súvis s tým, že sa v blízkom susedstve nachádza tajné vojenské zariadenie ? Ako je možné, že sa v rúrach nachádza materiál, ktorý nepoznáme ?

Postupom času sa na svetlo sveta začali vynárať aj iné "oficiálne" teórie, ktoré sú možno ešte viac bláznivé, ako tá s mimozemšťanmi. Zhen Jiandong z čínskeho geologického inštitútu vyhlásil, že podľa neho tieto útvary vznikli stuhnutím horúcej magmy bohatej na železo, ktorá sa rozliala do zemských štrbín, kde stvrdla. Iná teória zase hovorí o fosilizovaných koreňoch stromov, podľa ktorej môže za určitých chemicých podmienok a určitej teploty dôjsť k diagenéze (zmene pôdy na kameň). V obidvoch prípadoch je však veľmi málo pravdepodobné, aby takéto prírodné procesy vytvorili objekty dokonale pravidelných tvarov, akými sú Baigongské rúry.

Ako to už v mnohých podobných prípadoch býva zvykom, oficiálne vysvetlenia a zdôvodnenia sú doslova smiešne. Netýka sa to len totho prípadu, ale aj mnohých iných. Takmer v každom prípade, je stratégia kompetentných orgánov úplne jednoznačná – zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať. A to aj za cenu tak bláznivých a nezmyselných zdôvodnení, akým bol napríklad meteorologický balón v Roswelli roku 1947. Prečo nás kompetentní už roky kàmia senom ?

Vysvetlenie možno tak či onak nemusí byť príliš komplikované, ba dokonca ani nadprirodzené. Mohli rúry byť zavlažovacím potrubím z neďalekého jazera ? Mohli slúžiť ako prívod pitnej vody do (možno jaskynných) obydlí ? Vysvetlení môže byť mnoho. Všetky však majú jedno spoločné – popierajú našu históriu tak, ako sme si ju stanovili. Kto rozhodol o tom, že všetko, čo sa učíme, je pravda ? Kde je napísané, že to tak skutočne muselo byť ? Prečo sa oficiálna história ľudstva opiera o tvrdenia, ktoré sú každým dňom pod náporom nových a nových dôkazov vyvrácané ? Komu vyhovuje súčasný stav ? Kto a prečo má obavy priznať, že tu pred nami skutočne mohli žiť viaceré vyspelé civilizácie ? V prvom rade musíme nájsť odpovede na tieto otázky. Až potom sa dostaneme do stavu, kedy budeme schopní uvažovať inak, pretože momenátlne....momentálne nemáme právo poznať odpovede.

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,298,084 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.