ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieDecember 01 2020 05:55:55  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Nezodpovedané otázky » Je globálne otepľovanie výmyslom ?

  Je globálne otepľovanie výmyslom ?
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Je globálne otepľovanie výmyslom ?

"Je to najväčší podvod v histórii", myslí si uznávaný svetový klimatológ Dr. Tim Ball vo svojej novej knihe The Deliberate Corruption of Climate Science.

Dr. Ball je klimatológom viac ako štyridsať rokov a patril medzi prvých vážnych kritikov teórie o globálnom otepľovaní. Tá bola prvý krát predstavená organizáciou Spojených Národov ako enviromentálny program v roku 1972. Teória o globálnom otepľovaní je založená na domnienke, že narastajúce množstvo Co2 v atmosfére má za následok dramatické zahrievanie planéty. Podľa Dr. Balla, kompetentné úrady pokračujú v šírení tejto lži úmyselne, za účelom dosiahnuť, aby krajiny investovali miliardy na znižovanie produkcie Co2. V skutočnosti však tento umelo-vytvorený problém neexistuje.

"Planéta Zem počas svojej existencie viac-krát prešla obdobiami zvýšeného obsahu Co2 a mnohými cyklami otepľovania a ochladzovania. Celá veda funguje na princípe vytvárania teórii založených na domnienkach. Celá atmosféra je veľmi dynamická. Z toho dôvodu, zostaviť počítačový model, ktorý sa bude čo i len trochu podobať skutočnosti, je nemožné. Žiaden počítačový model globálneho otepľovania nikdy nebol presný, a ani nikdy nebude", myslí si Dr. Ball.

Ten je presvedčený, že celý tento podvod nadobudol tak veľký úspech len preto, lebo bežní ľudia nemajú dostatok informácií. V podstate všetky svetové médiá začali automaticky rozširovať teóriu, ktorá nebola vôbec potvrdená. Vedci, ktorí si dovolili oficiálne nesúhlasiť s touto teóriou boli ignorovaní. "Vďaka tomuto podvodu astronomicky zbohatlo mnoho ľudí, ktorí si ešte dodnes užívajú svoju akademicku, politickú alebo buržoáznu kariéru. Avšak, globálne otepľovanie nie je len tak obyčajný podvod. Je to vopred premyslená akcia, ktorá tlačí krajiny k tomu, aby obmedzili používanie uhlia, olejov, plynu a nukleárnej energie a nahradili ich predraženou veternou alebo solárnou energiou. Neviete si predstaviť, aké miliardy sa v tomto biznise točia. Úplným jadrom problému však nie sú len peniaze. Srdcom celého podvodu na ľudstve je vyvolať u každého presvedčenie, že svetová populácia by mala byť redukovaná. Vedecký poradca prezidenta Obamu, John Holdren sa snaží presadiť nútené potraty, sterilizáciu obyvateľstva pomocou prísad v pitnej vode a v jedle a iné totalitné praktiky. A možno sa to už dávno deje. Už viete, kam mierim ? Celé globálne otepľovanie je len politický nástroj a zámienka k úplne iným veciam", varuje Dr. Ball.

Určite to veľmi dobré pozná každý z nás. Hynutie ľadových medveďov, roztápanie ľadovcov, nárast hladiny oceánov, zatopenie kontinentov, zmena klimatických pásiem, nedostatok pitnej vody a spolu s tým, desiatky ďalších katastrofických predpovedí pre našu planétu. Všetci počúvame podobné scénare už roky, možno už od základnej školy. Pozrel sa ale aspoň niekto z nás, či sa po toľkých rokoch niečo z toho aj skutočne deje ? V nasledujúcich riadkoch sa skúsime v krátkosti pozrieť na päť hlavných dovodov, prečo je globálne otepľovanie nezmyslom.

1. Planéta sa neotepľuje už od roku 1997.

Je to skutočne tak. Dnešní maturanti, hoci sa to stále učia, počas svojho doterajšieho života nemohli zažiť žiadne globálne otepľovanie. Priemerná teplota planéty Zem sa totiž počas uplynulých 17-tich rokov nezvýšila. A to vôbec nie je účelové tvrdenie. Dokonca aj riaditeľ Climate Research Unit (ďalej len CRU) univerzity East Anglia, Phil Jones potvrdil, že je tomu tak. V skutočnosti sa naša planéta medzi rokmi 1940 až 1975 ochladzovala. Neskôr prišiel mierny nárast teplôt, ktorý však trval len do roku 1997. Odvtedy, už 17 rokov, sa planéta neotepľuje. Z toho plynie jednoznačná otázka: ako môžeme čeliť globálnemu otepľovaniu, ak žiadne nie je ?

2. Neexistuje žiaden dôkaz o tom, že otepľovanie bolo spôsobené človekom

Dôkazy by sa nemali zamieňať s náhodou. V skutočnosti, veľké množstvo vedeckých teórii, ktorým kedysi každý veril, sa príchodom nových dôkazov, ukázalo byť nezmyslami. Pre príklad nemusíme chodiť ďaleko. Je priam paradoxom, že začiatkom 70tych rokov boli vedci presvedčení o globálnom ochladzovaní planéty. Neskôr, akonáhle sa začala planéta trochu otepľovať, zrazu zmenili svoj názor. Viac ako 31 000 uznávaných vedcov z celého sveta podpísalo petíciu, v ktorej tvrdia, že nárast teplôt od roku 1975 do roku 1997 nebol spôsobený človekom. Väčšina z nich neskôr podpísala ďalší dokument, v ktorom potvrdzujú, že celé globálne otepľovanie je výmyslom. Tisícky odborníkov vo svojom obore, z celého sveta si stojí za tým, že nie sme svedkami žiadného globálneho otepľovania. Prečo ich nikto nepočúva ?

3. Od roku 2012 pribudlo 50% arktického ľadu

Práve strata arktického ľadu bola hlavnou témou, či skôr hlavným argumentom všetkých tých, ktorí nám túto teóriu vštiepovali do hlavy. Určite to všetci dobre poznáte. V nasledujúcich rokoch dôjde k roztopeniu ľadovcov, čo bude mať za následok nárast hladiny oceánov, pobrežné mestá môžu byť zatopené a tak ďalej, a tak ďalej. Čo z toho je ale pravda ? V skutočnosti, od roku 2012 došlo k nárastu arktického ľadu o 50%. Navyše, najnovšie merania naznačujú, že pred pár desiatkami rokov bolo v arktických oblastiach menej ľadu, než je tomu dnes. Prečo sú ľudia, ktorí tak vehementne poukazovali na roztápanie ľadovcov, zrazu ticho ?

4. Ukazuje sa, že takmer všetky klimatologické modely boli nesprávne

Všetky predpovede ohľadom globálneho otepľovania boli vykonané na základe klimatologických modelov. Vedci pri predpovedaní budúceho vývoja vždy berú do úvahy to, aký vplyv budú mať na budúce udalosti niektoré faktory a na základe toho upravujú budúce predpovede. Pravdou je, všetky takéto modely, ktoré predpovedali vysoký nárast teplôt, boli chybné. Bývalý výyskumník NASA, Dr. Roy Spencer uviedol, že všetky modely, ktoré vedci používali na predpovedanie vývoja "hanebne zlyhali". Dr. Spencer analyzoval vyše 90 klimatologických modelov a údaje porovnal s dátami zo satelitu HadCRUT4, pričom zistil, že viac ako 95% týchto klimatologických modelov predpovedalo od roku 1979 nezmyselný nárast teplôt. "Tomu sa v našej terminológii zvykne slangovo hovoriť aj Garbage in, garbage out. Inými slovami, ak zadáte do programu chybné údaje, výsledky budú rovnako zlé. Zlý vstup – zlý výsledok. Ak sú takmer všetky klimatologické modely nespoľahlivé, čo sú, potom nemá zmysel robiť žiadne predpovede", dodal.

5. Predpovede o katastrofickom dopade globálneho otepľovania na ľudstvo, už boli v minulosti vyvrátené

Všetky špekulácie ohľadom globálneho otepľovania sa ťahajú už tak dlho, že sme mali dostatok času na to, aby sme ich (ak sa skutočne stali) pocítili aj v reále. Napríklad, Albert Arnold Gore predpovedal, že arktický ľad sa do roku 2013 úplne roztopí. Vedci boli ešte donedávna presvedčení o tom, že arktický ľad vstúpil do nezvratnej fázy oteplenia. Zjednodušene, dosiahol akýsi pomyselný hraničný bod, od ktorého už nič nemôže zabrániť tomu, aby ľady postupne úplne roztopili a drasticky tak narušili klímu, ktorá je aj vďaka nim relatívne stabilná. Napríklad taký profesor James Hansen predpovedal, že v roku 2012 bude West Side Highway v New Yorku už dávno pod vodou. Nič z toho sa nestalo.

Aj napriek tomu, že všetky modely zlyhali a čas ukázal, že planéta nevykazuje ani najmenšie náznaky otepľovania, stále sa investujú miliardy eur na zníženie jeho údajných dopadov. Teória, ktorej dnes už neverí takmer nikto okrem kompetentných, ktorí sa stále tvaria, že je veľkou hrozbou. Prečo ?

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,298,078 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.